077-9973366
 

הצללה פונקציונאלית לגינה - קווים לדמותה

רבים מאיתנו תוהים לעצמם כיצד ניתן יהיה להפוך את הגינה שלהם מגינה רגילה לגינה יפה ופונקציונאלית. רמת השימושיות של הגינה שלכם תלויה קודם כל בכם - האם אתם נוהגים לבלות הרבה בגינה? האם הילדים שלכם אוהבים לשחק בגינה הביתית? האם ישנה פעילות רבה בגינה שלכם שאתם מתכננים לעשות בעתיד? לכל אלו יש השפעה חשובה על המוטיבציה שלכם לשפר אותה ולעצב אותה כראות עיניכם. עיצוב הגינה ברמה פונקצינאלית טובה תלויה גם במסגרת התקציב שלכם. שאלו את עצמכם כמה כסף עומד לרשותכם לשיפוץ הגינה, והאם אתם יכולים להרשות לעצמכם הוצאה שכזו בתקופה הנוכחית. עניין שלישי וחשוב לא פחות הוא רמת הצל והאור שתרצו בגינה. רמת ההצללה בגינה חשובה גם היא שכן היא זו שקובעת כמה סככות ופרגולות תתקינו בסופו של דבר בגינה. להלן מספר כללי ברזל חשובים בעת התכנון לגינה הפונקציונאלית שלכם:

1. התאימו העיצוב לגודל הגינה

ערכו מדידות בגינה וצאו מנקודת הנחה שלא כל השטח בגינה ינוצל ויבוא לידי ביטוי. יהיו חלקים בגינה שתנצלו לפינת ישיבה או מקום מוצל, ויהיה מקום שפשוט יהיה ירוק ויפה, כמו שדה פתוח. כל אלו כמובן הם פרמטרים אשר ייקבעו רק לאחר שתערכו מדידות יסודיות בגינה.

2. הגדירו את הצרכים שלכם בגינה

 הגדרת הצרכים שלכם בגינה תהיה הקו המנחה שלכם לאורך כל הדרך. בשלב זה עליכם לדעת בדיוק מה אתם רוצים ומצפים מהגינה הפונקציונאלית להיות, וכיצד היא תוכל לענות על הצורך שלכם לדוגמא - להעביר ערב שקט בגינה תחת כיפת השמיים.

3. מצאו פתרונות הצללה טובים

כיום יש שפע של פתרונות הצללה לגינה הכוללים פרגולות, סוככים, סככות, מרקיזות ועוד. לכל אלו תהיה השלכה על רמת הפונקציונאליות ורמת העיצוב של הגינה, ולכן חשוב לדעת לבחור את הפתרון הנכון. הפרגולות לדוגמא יכולות לשמש אתכם גם למקום מוצל וגם למקום שבו אפשר לשבת או לערוך מסיבה קטנה. בעיקר בתחום פרגולות האלומיניום, פתרון זה נחשב לאיכותי ביותר.

 

מקס דור שערים | צור קשרמפת אתר | טל: 077-9973366